ADONAI | Fundacja

Pomoc dla Ukrainy

Zbiórka dla Ukrainy

W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie, uruchamiamy zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby i prosimy o wsparcie.

W chwili obecnej bardzo potrzebujemy:

  • koców,
  • koców termicznych (ratunkowych),
  • śpiworów,
  • materiałów opatrunkowych,
  • termosów,
  • napojów typu sok lub woda, najlepiej w mniejszych butelkach. 

Rzeczy można przynosić do naszego bistro Stacja SCI, na dworcu na ul. Hajduka 10.

Jak pomagać?

WSPARCIE RZECZOWE I FINANSOWE

Wpłacaj pieniądze na zbiórki i konta sprawdzonych organizacji. Jeśli chcesz przekazać środki materialne, nie kupuj w ciemno, zapytaj organizatorów zbiórki co konkretnie jest potrzebne. Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie i często okazuje się, że niektórych produktów jest już za dużo, a innych brakuje.

UDZIELENIE SCHRONIENIA

Jeśli chcesz zaoferować dach nad głową uciekającym z Ukrainy uchodźcom, wypełnij formularz na: https://polacydlaukrainy.pl Twoje dane zostaną przekazane do samorządu lokalnego w gminie, w której mieszkasz a jego przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

CIEPŁY POSIŁEK

W naszym bistro Stacja SCI na dworcu na ul. Hajduka 10 możesz zamówić tzw. obiad zawieszony dla uchodźców, którzy przyjeżdżają do Cieszyna lub mają tu przystanek w podróży i którym zostanie przekazany ciepły posiłek.

POMOC ZWIERZĘTOM

Osoby pragnące pomóc zwierzętom uchodźców, mogą kontaktować się z cieszyńską Fundacją Lepszy Świat http://www.fundacjalepszyswiat.pl . Fundacja potrzebuje wolontariuszy, którzy są w stanie zapewnić domy tymczasowe i pomóc w opiece nad zwierzętami.

ZADBAJ O SIEBIE

Tragiczne wydarzenia na Ukrainie eskalowały niedawno i w naturalny sposób budzą w nas wiele emocji, co szybko motywuje wiele osób do wspólnego działania. To wspaniałe, jednak pamiętaj, żeby o siebie zadbać i nie wypalać się już na samym początku. Twoja pomoc będzie potrzebna również za jakiś czas, gdy może być mniej rąk do pomocy, a osoby mocno angażujące się w działania będą potrzebowały czasu na odpoczynek i wsparcie.

Udostępnij jeżeli post ci się podobał

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkdin
Share on pinterest
Pinterest

Twój komentarz